Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
12.10.2018
O hračkách

Kolotočka

 

dětský dřevěný kolotoč – to není jen bláznivá zábava na celé hodiny, to je také tréning motoriky, práce s vlastním těžiš­těm, odstře­divou silou, cvičení orien­tace v pro­storu za pohybu

A proč jsme ji začali vyrábět?

Navázali jsme na starou tradiční hračku oblíbenou především v USA v 70. letech pod jménem „sit and spin“. I zde znovu zažívá renesanci. Lidé draží staré spinery na aukcích – nejenže cítí nostalgii k hračce, kterou kdysi milovali, ale chtějí dopřát stejnou radost i svým vnukům.

Dnes se dá jakž takž sehnat v plastovém provedení, ale plast se nám moc nelíbí, milujeme dřevo. A tak vznikla dřevěná kolotočka u nás a po našem. Jediné, co používáme z ciziny, je kvalitní a osvědčené ložisko, které se bohužel u nás zatím nevyrábí. 

A k čemu to vlastně je?

A k čemu je třeba taková houpačka? Na to se nikdo nezeptá – děti se přece rádi houpají. Ale ony se i rády točí! :-)

Prostě to děti baví, je príma zábava točit se a zkoušet, co to dělá s okolím, co to dělá se mnou. Zažívat na vlastní kůži, jak se chová odstředivá síla a gravitace. Koneckonců, kdo z nás dospělých nepodlehne pokušení, když se ocitne na otáčecí židličce ke klavíru, aby se trochu nezatočil? :-)

A vedlejší efekt, který potěší zejména rodiče: děti se učí motorice (ručkovat po roztáčecím kolečku není úplně samozřejmá dovednost, i tu se musí dítě učit. Stejně jako třeba chodit po schodech střídavě pravou a levou nohou). Učí se pracovat s vlastním těžištěm, učí se orientovat v prostoru za pohybu… Ale hlavně je to bláznivá zábava na hodiny!

Dá se samozřejmě točit na obě strany, aby se nezamotala hlava.

Kolotočka je i výborná terapeutická pomůcka také pro děti s poruchou autistického spektra.

Až kolotoč Vaše děti omrzí nebo už prostě vyrostou, může pořád sloužit v rodině jako servírovací otáčecí nástavec na stůl! Zejména při párty je to pomůcka velmi praktická.

A jak ji používat? Pro jaký věk je vhodná?

Děti většinou rychle pochopí, jak kolotoč používat – nejlépe vsedě nebo vkleče, roztáčet se pomocí malého kola (volantu) na středové tyči.

Většinou to zvládají už 2leté děti a horní hranice je omezena pouze ochotou poskládat své staré kosti na nevelkou plochu :-)

Kolotočka je hlavně myšlena pro jednoho člověka, ale menší děti se na ni běžně dokážou naskládat dvě naproti sobě (viděli jsme i tři :-), záleží jen na dobré spolupráci. 

A je kolotočka bezpečná?

Jako u každé hračky je nutné zacházet s ní rozumně, tzn. používat ji k tomu, k čemu byla vyvinuta. Hlavně menším či méně zkušeným dětem nedoporučujeme na kolotočku stoupat.

Není ani dobré, když kolotočku roztáčí jiná osoba. Jen ten, kdo na ni sedí, nejlépe ví, jak velká rychlost je ještě příjemná. 

Kolotočka je vyrobena z kvalitní nábytkové překližky, barvy a laky mají vždy atest na hračky. Konstrukce kolotočky taková, že je při normálním provozu prakticky vyloučena možnost skřípnutí či odření prstíků.

A jak s kolotočkou zacházet?

Kolotočka je lakována kvalitním lakem, v případe znečištění ji proto stačí otřít vlhkým hadříkem.

Je určena jen pro vnitřní použítí. Venku, kde je písek, prach a mokro hrozí znečištění a zadření jinak velice kvalitního ložiska.

Je určena do 60 kg, ale občasně bez problémů snese i vyšší zatížení.

A kde ji můžete vyzkoušet?

Na výstavách hraček – sledujte naš facebook  https://www.facebook.com/kolotocka/.

V krásném obchůdku Place Baby v Brně, Čápkova 17/11,  https://www.facebook.com/placebaby/, kde si ji můžete prohlédnout, vyzkoušet i koupit.

V půvabném obchůdku Skakalpes v Praze, Rybalkova 7, https://www.facebook.com/pg/PRESOVES/, v jedinečném místě se smysluplnou dětskou módou a hračkami, kde se budou bavit i Vaše děti.

 

A kterou vybrat?

To už necháme na Vás. Máme pro Vás kolotočky barevné (intarzované) i přírodní s vypalovanou kresbou, na přání i úplně bez zdobení. Kolotočku bez středové tyče i se středovou tyčí a „volantem“ – ta je nejoblíbenější, protože dodává stabilitu i menším dětem.

A kde ji koupíte? 

U nás e-shopu https://www.domdom.cz/kolotocka

  Kolotočkolotočkakolotočkakolotočkolotočka dvakolotočkakolotočkaKolotočKolotočka

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Potřebujete více informací? Kontaktujte nás:
Logo
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz