Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ostatní
  4. Recyklujeme obaly
02.07.2018
Ostatní

Recyklujeme obaly

V čem Vám chodí zboží?

Určitě je pěkné, estetické, když vám zásilka se zbožím přijde v krásné nové krabici, která je bez poskvrnky, nejlépe s potiskem loga a jména odesílatele – vašeho oblíbeného e-shopu.

Na druhé straně taky může sada dřevěných hraček přijít v krabici s potiskem „Vrut 6×30 DIN 215“, na které je i nějaké to lepení páskou s nějakým úplně neznámým logem a klopy krabice už mají některé růžky trochu poohýbané.

Divná krabice!?

„Proč mi ty věci posílají v takové škaredé krabici, to jim nestojí za to pro svého zákazníka pořídit nějakou hezčí?“, může se někdo ptát… Musím na rovinu říct, že od nás občas zboží v takové lehce „jeté“ krabici dostat můžete. 

Jakpak to? Inu, je to takhle: ačkoliv jsme dlouho nevěděli, že to má už i své jméno (Zero waste = Bez odpadů), vždycky nám bylo nějak proti mysli jen tak vyhazovat řadu kvalitních krabic, ve kterých zase ostatní dodávají nám. Ano, šly by do tříděného odpadu a (snad) se i někde recyklovaly, ale je prostě škoda vyhodit něco, co je v podstatě naprosto funkční.

Dvě cesty, jak to chodí u nás

Máme pro své zákazníky připraveno několik velikostí nových krabiček nebo obálek na nejčastěji posílané věci, ale některá objednávka se prostě do žádné z nich rozumně nevejde nebo by se kvůli jedné větší věci musela použít krabice o hodně větší a zbytek prostoru něčím vycpat – zase docela zbytečné plýtvání a zbytečný odpad.

A tak kromě těch nových neváháme znovu použít i ty starší krabice, mají-li správnou velikost a jsou-li v dobrém stavu, aby spolehlivě splnily své poslání – bezpečně ochránit zboží během dopravy. Podobně i s výplňovými materiály – posíláme dál všechny vzduchové pytlíky, stříhaný kartón a bublinkové fólie, které nám přijdou od dodavatelů, a jako velmi účinnou výplň používáme třeba i zmačkané reklamní letáky. Materiál, který se měl stát odpadem, může ještě dál sloužit. A nakonec i něco ušetříme za nákup toho všeho :-)

Co říci na závěr?

Děláme to v dobré víře, že každý z nás může takovými drobnými krůčky přispět k omezení objemu odpadů, které chtě nechtě kolem nás vznikají. A že se spousta takových drobných krůčků může posčítat a pomoci k tomu, aby prostředí kolem nás bylo hezčí a spotřeba cenných zdrojů menší.

Takže asi tolik na vysvětlenou, že malinko poškrabaná krabice od šroubů není od nás projevem neúcty k zákazníkům, ale snaha třeba jen malinko přispět k tomu, abychom svět okolo nás udrželi hezčí. Věřím, že to, naši milí zákazníci, přijmete a v lepším případě nám v tom třeba budete i fandit :-)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Potřebujete více informací? Kontaktujte nás:
Logo
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz